23 marca 2013

ROLADA SEITANOWA

Roladę lub pieczeń z seitanu wykonuję się bardzo prosto i szybko, należy jedynie poświęcić ok. dwóch godzin na gotowanie i pieczenie ale warto, bo efekt jest spektakularnie pyszny :) Roladę seitanową przygotowujemy z glutenu, proporcje i wykonanie jest takie samo jak w przypadku SEITANOWYCH KIEŁBASEK, ale jakby co przypominam. Dodatkowo potrzebne będzie nadzienie, można robić dowolne, podaje nadzienie z pieczarkami i śliwkami :)22 marca 2013

BABECZKI Z MASŁEM ORZECHOWYM

Jedne z lepszych babeczek jakie kiedykolwiek zrobiłam. Cudowna, lekka i delikatna konsystencja, mocno orzechowy smak z delikatną słoną nutą. Do tego mocno czekoladowy krem. Przepis zaczerpnięty od TheSweetestVegan .


18 marca 2013

BURGERY SEITANOWE


Nieśmiało przyznam, że ten burger to jedyny, który mi tak naprawdę w pełni odpowiada. Wcześniej robiłam  burgery z fasoli, samej soczewicy, grochu, warzyw itd. wszystkie w smaku były bardzo smaczne, ale konsystencja nigdy odpowiednia- przypominały zwykle bardziej pasztet niż zbitego burgera. Dodanie glutenu pszennego do masy to strzał w dziesiątkę, zamiast soczewicy można używać każdego innego warzywa strączkowego, u mnie kolejne będą na pewno z czarną fasolą :) Do burgerów specjalnie upiekłam bułki, podałam je z wegańskim serem, świeżymi warzywami i sosami :)


13 marca 2013

KREM DAKTYLOWO-ORZECHOWY

Muszę z Wami podzielić się przepisem na przepyszne orzechowe naleśniki z pysznym orzechowo-daktylowym kremem! Do przygotowania obu użyłam nowości od Alpro - orzechowego napoju! Jego smak jest jedyny z swoim rodzaju, pięknie pachnie orzechami laskowymi i ma cudowną, kremową konsystencję! Poza tym taki napój to świetna sprawa, bo orzechy laskowe to źródło wapnia o naturalnie niskiej zawartości nasyconych kwasów tłuszczowych, w przeciwieństwie np. do mleka krowiego!